Čtrnáctiletí žáci na MČR

15.12.2021

Čtrnáctiletí žáci na MČR: 4., 5. a 8. místo

Čtyři závodníci z PLČB startovali o víkendu 11. - 12. prosince 2021 v Prostějově na mistrovství ČR čtrnáctiletých žáků. Nejlepšího umístění dosáhla Tereza Tučková, která skončila 4. na 800 volný způsob a 5. na poloviční trati. V obou případech si výrazně vylepšila osobní rekord. Na 800 metrů ji od medaile dělilo pět vteřin a na 400 metrů dokonce jen vteřiny dvě!

Výborné výkony předvedl také Tobiáš Smažík, který si na 1500 metrů volný způsob vylepšil dva týdny starý osobní rekord o 30(!!!) vteřin a vybojoval v Prostějově 8. místo.

Svůj nejlepší výkony na 100 motýl zaplaval Václav Novák a skončil na 18. příčce. Filip Toul zase překonal svůj osobní rekord na 200 znak a vybojoval 14. místo.

Pro všechny to bylo poslední mistrovství ČR v kategorii žáků, od ledna přestupují do dorostu. "Každý z nich má potenciál na to, aby se prosadil i ve vyšší kategorii. Pevně doufám, že u plavání zůstanou a pokud na sobě budou dál pracovat, mohou se ještě výrazně zlepšit. Všichni mají stále velké rezervy a zdaleka nejsou na svém vrcholu," řekl jejich trenér Marek Bílek.