O KLUBU » O nás
Ondřej ZACH druhý na ZMČR dospělých

V neděli 26.11.2017 obsadil Ondřej Zach druhé místo v disciplíně 1500m VZ časem 15:19,64 při Zimním mistrovství ČR dospělých v Plzni.

 

GRATULUJEME

 

Zleva: Ondřej Zach (PLČB), Jan Micka (USK), Dominik Polcar (SlPl)

plavecký klub PLAVÁNÍ České Budějovice, z.s.

Náš klub zajišťuje již od roku 2006 výuku plavání pro děti od 4 let věku až po dospělé plavce. Zaměřujeme se především na závodní plavání mládeže a naši členové se pravidelně zúčastňují krajských i republikových soutěží, jako je například mistrovství České republiky žactva, dorostu či dospělých nebo Pohár ČR desetiletých a jedenáctiletých.

Mimo skupiny závodního plavání (od přípravky až po skupiny "A tým") se věnujeme i kurzům pro neplavce, které jsou určeny pro děti od 4 let. Tato výuka probíhá v dětském bazénu a je zaměřena na výuku základních plaveckých dovedností, hry ve vodě, orientaci ve vodě a na zvládnutí "strachu" z vody. Pro plavce (od začátečníků až po pokročilé), kteří se nechtějí věnovat pravidelnému tréninku a účastnit se závodů, ale chodí si rádi zaplavat, máme skupinu kondičního plavání, kde se jedná spíše o dobrovolný kroužek, který je zaměřen na plavecké dovednosti, ale i zábavu.

Jednou z našich základních činností je poskytovaní plavecké výuky žáků základních škol, kteří mají plavání povinné. Naše plavecká škola PLČB je aktuálně největší plaveckou školou v Českých Budějovicích.

Pro účely závodního plavání a nutnosti evidence členů našeho spolku jsme členy České unie sportu a naši členové (plavci, trenéři, rozhodčí) jsou registrováni u Českého svazu plaveckých sportů.

Veškeré naše aktivity (kromě účasti na závodech a soustředěních) probihají na plaveckém stadionu v Českých Budějovicích, kde jsme jedni z několika nájemců organizace Sportovní zařízení města České Budějovice, p.o.

Činnost našeho klubu a s tím spojené aktivity (pořádání plaveckých závodů a jiných akcí) je z hlavní části financována z poskytnutých dotací od Statutárního města České Budějovice a v posledních letech i z finančních prostředku Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Jihočeského kraje a Českého svazu plaveckých sportů.
Úspěchy některých našich plavců


Arnošt Petráček v novém světovém rekordu 1.5.2017

Závodní sezóna paralympijského vítěze z Ria Arnošta Petráčeka započala opravdu excelentně. Na tradičních závodech v anglickém Shefieldu, kterých se zúčastnilo více než 400 plavců z celého světa, zvítězil nejprve v závodě na 50m motýl, kde porazil svých 15 soupeřů v čase 42,10 s.

V nedělní večer pak na Arnyho čekal start v jeho zlaté disciplíně 50m znak, kde prokázal, že je v této disciplíně králem, když zvítězil časem 42,22 s, což je zároveň nový světový rekord kategorie S4. Nutno zmínit, že Arnošt Petráček překonal více než osm let starý světový rekord Mexičana Reyese, který zaplaval mexický závodník na paralympijských hrách v Pekingu časem 42,71 s.


 


 

 

Arnošt Petráček a Jiří Filip byli oceněni v anketě Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2016

S radostí vám oznamujeme, že 22.2.2017 vyhrál Arnošt Petráček anketu Nejlepší handicapovaných sportovců za rok 2016. Za jeho úspěchy stojí Jiří Filip, který byl oceněn v kategorii trenér roku za Českou asociaci tělesně handicapovaných sportovců. Gratulujeme a přejeme hodně sportovních úspěchů 

Josef Moser v Baku

Historicky první evrospké hry, které probíhají od 12. do 28. června v Baku. Českou republiku zastupuje početná výprava – přes sto reprezentantů. Celkem se v Baku představí 6 000 sportovců z celé Evropy. Na programu je 20 sportů, pro 11 z nich budou EH kvalifikací na olympiádu v Riu 2016. Mezi reprezentanty je i Josef Moser (PLČB), který se ve středu 24.6. představí ve své havní disciplíně 100m Volný způsob. Vše můžete sledovat online na www.baku2015.com

 


 

Moser se vyhoupl do světové juniorské špičky

Josef Moser se zúčastnil ve francouzském Marseille plavecké série Golden Tour. V závěrečný den dokázal český juniorský reprezentant (r.n. 1997) v jeho nejsilnější disciplíně 100 metrů volný způsob výrazně vylepšit své osobní maximum na 50,77. Tento výborný čas je splněným limitem na Evropské Hry do Baku, limitem na Mistrovství světa juniorů v Singapuru, B limitem na Mistrovství světa seniorů v Kazani a zároveň i novým dorosteneckým rekordem ČR. Josef svým časem překonal dosavadní juniorský rekord 51,25 Martina Škachy (KomBr) z roku 2001 (Praha – Podolí). Student Gymnázia Česká se jako první český junior dostal pod hranici 51 sekund a nyní figuruje na prvním místě evropských juniorských tabulek. Ostatní výkony Josefa ve Francii – 200 metrů volný způsob – 1:53,81 a 50 metrů volný způsob – 23,94.

 

Vlevo Josef Moser a vpravo olympijský vítěz z Londýna a světový rekordman Yannick Agnel. 

 

Arnošt Petráček na vyhlášení sportovce roku

Člen našeho klubu Arnošt Petráček, účastník paralympijských her v Londýně, se zúčastnil vyhlašování nejlepšího handicapovaného sportovce roku 2014. V této velice populární anketě obsadil 4. místo, ke kterému mu velice gratulujeme.

  

JIŘÍ FILIP byl oceněn, jako trenér roku

V Top Hotelu Praha se konal slavnostní večer u příležitosti Vyhlášení nejlepšího handicapovaného sportovce roku 2013. Do TOP 10 se z ČATHS probojoval také plavec Arnošt Petráček z plaveckého klubu PLAVÁNÍ České Budějovice. Trenérem roku za ČATHS byl oceněn osobní trenér Arnošta Petráčka, Jiří Filip.V průběhu večera byl vyhlášen nejúspěšnější tým 2013, kterým se stal tým sledge hokeje. Juniorem roku se stal neslyšící lyžař Tomáš Menšta, juniorkou mentálně postižená Adéla Míková. Večera se zúčastnila spousta významných osobností mezi nimiž nechyběla ani zlatá medailistka ze zimních olympijských her Martina Sáblíková. celý článek zde

 


 

V budějovickém bazénu soutěžili mladí plavci

Českobudějovický deník 19.3.2014 - Čtvrtý ročník celostátáních závodů žactva s názvem ČESKÉ BUDĚJOVICE 2014 uspořádalo občanské sdružení PLAVÁNÍ České Budějovice. celý článek zde

ODJiN